Hned na začátku říjnového zastupitelstva byl z pořadu jednání stažen bod, na který předem poutal asi nejvíce pozornosti. O tom, zdali mají zastupitelé prodloužit či neprodloužit o další dva roky dotování parkování několika desítek lidí z Oskola v parkovacím domě firmy WAA invest (počet dotovaných míst by se zvýšil z 50 na 60, město by to ročně stálo 360 tisíc), se rozhodne na dalším zastupitelstvu. Dle sdělení vedení města je to kvůli tomu, že nejsou k dispozici ještě všechny materiály, včetně vyjádření ÚOHS. Neoficiálně je za tím dle některých však spíše to, že prostě přes veškeré lobování nebylo k dispozici alespoň 14 hlasů potřebných pro schválení tohoto bodu. Mimochodem Kroměřížan tento obchod, mající svůj prapočátek na podzim roku 2006, zařadil mezi dvanáct kauz, které otřásly porevoluční Kroměříží.
Ne všechny podklady nutné k rozhodnutí měli zastupitelé k dispozici při rozhodování, zdali se vzdát předkupního práva na koupi budovy bývalé ZŠ Palackého. Tu městu nabídla za 12,2 milionu korun k zpětnému odkupu Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, která se má stěhovat do Zlína. Starostka Daniela Hebnarová (ODS) vyzvala při projednávání své déle sloužící kolegy, aby si vzpomněli, zdali v roce 2003, kdy město budovu prodávalo, byla cena stanovena dohodou či dle znaleckého posudku a zdali by případně při zřeknutí se předkupního práva a prodeji někomu dalšímu nehrozilo vracení nějaké starší dotace. Nakonec bylo rozhodnuto, že předkupního práva využito nebude, ale o jeho možném zrušení se rozhodne stejně jako v případě dotovaného parkování příště.
Rozpaky, alespoň u některých přítomných, způsobila diskuse s ředitelem Kroměřížských technických služeb (KTS) Pavlem Suchánkem u bodu, kdy zastupitelé schválili ručení úvěru pro KTS ve výši 3,6 mil. na projekt „Regenerace zeleně na hřbitově v Kroměříži“. Na dotaz, v publiku sedícího Davida Dvořáčka, zdali KTS jednaly i s někým jiným než s ČSOB, u které byl úvěr vyjednán, odpověděl bezelstně, že ne, a ještě dodal, že KTS dlouhodobě spolupracují s ČSOB Zlín a nabídka této banky, jak byl ujištěn, je nejlepší. Po odpovědi vedoucího finančního odboru Radima Hlaváče, že město v případech jako je tento oslovuje minimálně pět bankovních domů, zaskočená starostka Suchánkovi nařídila, aby KTS příště postupovala stejně. Na to pohotově zareagoval zastupitel Richard Kreml (SZ) a otázal se šéfa KTS, zdali by to nešlo už teď. Ten na to odpověděl, že neví, jelikož už je to rozjeto (tj. banka učinila již určité kroky), aby se nakonec podvolil s tím, že se pokusí poptat i v jiných bankách a pokud bude jejich nabídka lepší, takže si vezmou úvěr tam. I takto se dá hospodařit s veřejnými prostředky. (Dojem Suchánek nakonec trochu spravil, když na dotaz lidoveckého zastupitele Pavla Motyčky, jestli budou KTS zveřejňovat na webu faktury, odpověděl, že s tím nemá problém)
Dále ještě zastupitelé odklepli necelý milion na nákup vánočního osvětlení, kdy se starostka přiznala, že se na ni po loňské blamáži obracely kvůli tomu desítky lidí, přičemž někteří ji chtěli nosit i vánoční ozdoby, jestliže je město Kroměříž tak chudé.
Co se týče kauzy pódia na Velkém náměstí, tak situace dle sdělení Hebnarové asi dospěje k očekávanému soudnímu závěru, jelikož Kroměříž i Pozemní stavitelství Zlín coby realizátor operují naprosto rozdílnými znaleckými posudky.