Vážení členové orgánů Vaku Kroměříž a zastupitelé a občané nejen Kroměřížska,
29. 5. 2014 byl zastupitelům města Kroměříž zaslán dopis České infrastrukturní. Svým obsahem jde velmi dobře propracovanou manipulaci, jenž má vyvolat strach a odvést pozornost zastupitelů a lidí od skutečného cíle. Tím je VYDĚLAT na úkor měst a obcí, případně lidí. Dopis ČI obsahuje jednu důležitou informaci a tou je: „Nejpodstatnější je ovšem skutečnost, že ovládající osobou společnosti Česká infrastrukturní je PENTA INVESTMENTS.“
Když víte, kdo je kyperský „investor“, tak již víte, co je jeho skutečným cílem ve Vaku Kroměříž: INKASOVAT, CO PŮJDE OD OBČANŮ A Z VAKU KROMĚŘÍŽ. Pokud to půjde, tak Vak Kroměříží čeká podobný scénář jako Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s., které byly doslova „vydojeny“? Vše proběhlo zcela legálně díky tomu, že města rezignovala na obranu svého postavení ve vodárně. Lidé na Severní Moravě na to dodnes doplácí a za impotenci politiků platí cenou vodného a stočného. Z SmVaku, který již nemá nárok na dotace z EU, odtekly miliardy korun, které předtím nashromáždili v SmVaKu města a obce, přes vklady infrastruktury a přes nerozdělené zisky (vytvořené z plateb občanů za vodné a stočné).
Co zajímá PENTU? VAŠE PENÍZE ! Nevěříte?
Video: Lekce SMVAK
Co z toho plyne pro města, obce a lidi na Kroměřížsku?
Uvedu podobenství, které vystihuje to, co se děje. Určitě znáte akce ŠMEJDŮ, kteří slibují, nabízí, manipuluji a pak zkasírují důvěřivé důchodce. Na počátku vše vypadá nádherně a na konci tu „nádheru“ lidé několikanásobně zaplatí. Pokud se lidé brání, tak ŠMEJDI přejdou vyhrožování. Ty, co zastraší, opět zkasírují. Aby k tomu mohlo dojít, se musí ŠMEJDI nejdříve dostat přímo do domova důchodců a dovnitř je musí pustit někdo zevnitř.
Situace ve Vaku Kroměříž je podobná. Kyperský „investor“ se snaží dostat do „domova důchodců“. Města a obce dnes vlastní ve Vaku Kroměříž více než 90% podíl a rozhodují o všem. Pokud chtějí, aby tomu tak bylo i nadále, je jedinou cestou žaloba Vaku na neplatnost smluv s ČS. Tím zajistíte, že akcionářská struktura bude zachována tak, jak je to ve stanovách Vaku Kroměříž. V opačném případě o vliv ve Vaku města nakonec přijdou a „na konci tu nádheru lidé několikanásobně zaplatí“. Pokud obce jednají v zájmu lidí, jsou schopny ubránit svůj Vak, pokud budou jednat společně, šlo to v Přerově, Pardubicích, Náchodě, Hodoníně, Vsetíně atd., tak to jde i v Kroměříži.
VIDEO: Vak Přerov
Jediné, co může přinést ztrátu obcí nad vodárnou je kolaborace politiků a s prominutím jejich „při-posrání“. Každý ústupek měst posílí nájezdníka, který má zcela jiné priority než města, obce a lidé. Půjde to jako když se kácí domino:
Video: Lekce SMVAK 1
Obce Holešov, Hulín, Bystřice mají možnost a vlastně i povinnost bránit svůj majetek. Politici, ani vedení vodárny, nemohou a nemusí stát u stěny, s rukama nahoře a srdcem v kalhotách. Neříkají vám celou pravdu:
1) Soudy odmítly projednávat žaloby na neplatnost smluv mezi ČS a městy Hulín, Bystřice, Holešov, protože, dle názoru soudu, osobou oprávněno podat takovou žalobu je město, kt. smlouvu uzavřelo a poté samotná vodárna Kroměříž, jejíž stanovy a tím i zákon, smlouvy obcházejí. Důvod je tedy technický nikoliv obsahový. Názor soudu mám.
2) Od roku 2014 existuje rozsudek, který předběžnou otázku platnosti smluv s ČS posuzuje ve Zlíně a ten jasně stanoví, že smlouvy mezi městy a ČS jsou neplatné pro obcházení zákona. Stačí, když žalobu podá Vak Kroměříž a celá bublina s ČESKOU INFRASTRUKTURNÍ A PENTOU končí. Žalobu jsem podával a rozsudek soud mám a znám.
3) Když se „kupuje“ od obcí, tak akcie má hodnotu 160 Kč a když tytéž akcie prodávají obcím či vodárně, tak totéž má hodnotu 1287! Krásná ukázka, jak se z veřejných rozpočtů a lidí dělá dojná kráva, pokud to politici dovolí. Subjekt stojící za ČS dnes tvrdí, že akcie mají hodnotu 1287 Kč/akcii a městům chce za ně zaplatiti pouhých 160 Kč/akcii!
Velmi pěkná manipulace, která pokud není manipulací nyní, tak jí byla v letech 2002-2003 při tom, kdy s nimi ČS uzavírala smlouvy s městy a obcemi o koupi akcií za 160 Kč. Účetní hodnota akcií, z které „ČI“ nyní odvozuje hodnotu akcií Vaku Kroměříž, byla v roce 2002, kdy ČI nabízela městům odkup akcií za 160 Kč/akcii přes 1225 Kč/akcii.
4) Kyperští „investoři“, resp. aktivity, které provádí ve vodárnách v ČR i na Slovensku jsou již léta hledáčku Bezpečnostní informační služby (BIS) a Slovenské informační služby (SIS). Jejich pohled na aktivity „Kyperských firem“ v ČR a SR rozhodně není pozitivní. Názor BIS je možné najít ve výroční zprávě za rok 2012 a pro veřejnou správu i lidi je to zdroj informací rozhodně důvěryhodný. Informace o tom, jak Penta funguje, popisuje také kauza GORILA.
Spolupráce s městy
Léta poskytuji zastupitelům měst a obcí a vodárnám, resp. členům orgánů vodáren poradenství a konzultace, což umožnilo řadu vodáren před nájezdníky ubránit. Váš soused Vak Přerov je toho důkazem. Jak spolupráce může vypadat? Zjistíte na www.vodalidem.cz/#konzultace.
Budou-li politici přešlapovat na místě nebo budou-li politikařit místo toho, aby táhli za jeden provaz, tak Hadi v oblecích postupně zrealizují, jak „vkročení do domova důchodců, tak neodolatelný prodej bezcenných tretek seniorům“. Pomoc městům tímto nabízím. Mám nejen zkušenosti, ale především mám výsledky u soudů a reálné výsledky v regionech, kde se podařilo vodárny zachovat v rukou měst a obcí.
„Svět je nebezpečné místo k životu: Ne protože jsou lidé špatní, ale protože většina lidí proti špatným lidem nic nepodnikne…“(Albert Einstein)