Před více než dvěma lety byla na sociální síti Facebook založena stránka s názvem Kroměříž (najdete ji na této adrese). Svou vlastní stránku má na Facebooku celá řada měst. Ta kroměřížská se od těch ostatních ale v mnoha ohledech odlišuje. Nejedná se totiž o oficiální stránku, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Stránku založil a spravuje ji Mirek Karásek. Bez vědomí radnice použil Karásek na stránce oficiální logo města, jako adresu uvedl adresu městského úřadu, tedy Velké náměstí 115, jako kontaktní osobu uvedl sebe a přidal i číslo svého mobilního telefonu. To všechno proto, aby vytvořil dojem, že se jedná o „oficiální“ stránku města Kroměříž na Facebooku, údajně věnovanou kulturnímu dění. Poté, co se stránka dostala do povědomí uživatelů Facebooku, začal Karásek nabízet na této „oficiální“ stránce reklamu různým kroměřížským podnikatelům. Samozřejmě za peníze. Mezi Karáskovy zákazníky patří především pan Konečný a pan Maňas, majitelé restaurace a kavárny Scéna a klubu TABU, kde Karásek pracuje jako DJ, reklamní agentura Pretorien a další.
Uživatelé Facebooku ale nemají žádnou možnost zjistit, že radnice se stránkou nemá nic společného a že se jedná o placenou reklamu. Přitom uživatelů, kteří se na stránce přihlásili k odběru novinek, je více něž 2000. Dojem, že se jedná o oficiální stránku, posiluje Karásek i formulacemi typu „podporujeme tuto akci“ a podobně. Jakoukoli zmínku o tom, že se jedná o placenou reklamu, kterou by snad uživatelé na stránku chtěli vložit, Karásek okamžitě smaže, stejně jako dotazy, kdo skutečně tu kterou akci podporuje, zda město Kroměříž nebo někdo jiný.
Aby samotné zneužití oficiálního loga města soukromou osobou (navíc k podnikatelským účelům) a obelhávání více než dvou tisíců lidí nebylo málo, zašel Karásek ještě dál. Nabídl své „služby“ i Ing. Králíkovi, řediteli Domu kultury v Kroměříži. A tak se na těchto podvodných stránkách začala objevovat i reklama na různé akce Domu kultury. Pochopitelně nikoli zdarma – Karásek za reklamu od Domu kultury několikrát inkasoval tisícové částky. Nastala tak poněkud absurdní situace. Dům kultury je totiž příspěvkovou organizací města a je z největší části financován z peněz, které mu město poskytne. Karásek tedy nejen zneužil logo města, ale ještě si ho Dům kultury, financovaný městem, najal, aby pro něj udělal reklamu právě na stránce, na které logo města zneužil. A z peněz města, jehož logo Karásek vědomě zneužíval, dostal Karásek zaplaceno.
(Město podle podmínek soutěže zaplatilo autorovi vítězného návrhu loga, firmě Porta Design, odměnu 30 tisíc korun. Součástí zakázky byl i převod autorských práv na město, pozn.red.)